Skatował babcię na śmierć. 26-latkowi grozi dożywocie

Zamojska prokuratura oskarżyła 26-letniego Pawła P. o zabójstwo swojej 90-letniej babci. Według ustaleń śledczych do zgonu kobiety doszło w wyniku pobicia przez wnuczka. Podejrzany przyznał się do winy. Za zarzucany mu czyn grozi dożywocie.

pixabay.com/ErikaWittlieb

Do zdarzenia doszło na początku maja br. w miejscowości Olchowiec w pow. biłgorajskim. Jak informowała lubelska policja, nieprzytomna 90-latka z obrażeniami wskazującymi na pobicie trafiła do szpitala. Jej życia nie udało się uratować. W sprawie zatrzymano 26-letniego wnuka kobiety. Mężczyzna był pijany, miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Artur Szykuła poinformował, że do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko Pawłowi P., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa 90-latki.

"Oskarżony używając wobec pokrzywdzonej przemocy polegającej na duszeniu rękoma, kopaniu, biciu pięściami, zadawaniu uderzeń krzesłem i kawałkiem drewna opałowego, spowodował u niej obrażenia ciała, które w rezultacie skutkowały zgonem pokrzywdzonej"

– zaznaczył Szykuła.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, w których opisał przebieg zdarzenia.

"Za popełnienie zbrodni zabójstwa, oskarżonemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności"

– dodał rzecznik.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo