Dobra środa tylko z „Codzienną”!

Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim wzbudziło ogromne emocje. Red. Adrian Siwek w artykule „W obronie polskiej niepodległości” opisuje, jak premier wystąpił w debacie zainicjowanej po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. Słowa szefa rządu wywołały lawinę komentarzy w Polsce i histeryczną reakcję totalnej opozycji.

kaboompics CC0

Słowa premiera wywołały lawinę komentarzy. W „Codziennej” przedstawiamy najciekawsze z nich. - Dziękujemy za obronę naszej suwerenności! - napisał na Twitterze wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. - Debata w PE już w tym momencie jest absurdalna. Premier @MorawieckiM przedstawił jasne i merytoryczne argumenty. Atakujący Polskę nawet słowem się do nich nie odnieśli. Mam wrażenie, że po prostu nie są w stanie zrozumieć tego co Premier powiedział. Tylko prymitywny atak na Polskę - zauważył z kolei poseł PiS-u Kazimierz Smoliński.

W „GPC” zajmujemy się także gorącymi newsami znad granicy z Białorusią. Politycy zdecydowali, że wkrótce ma powstać mur na wschodniej rubieży. Dlaczego? Ponieważ „Migranci nacierają na Polskę”. - Prezydent Andrzej Duda jest zdecydowany podpisać ustawę o budowie zapory na granicy z Białorusią. Podpisze ją w najbliższym czasie. To kwestia dni - zapowiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Spec-ustawa może utknąć w Senacie, bo marszałek Tomasz Grodzki powiedział, że z jej procedowaniem nie będzie się spieszył. Chyba powinien, gdyż coraz więcej migrantów próbuje nielegalnie dostać się do Polski. Szczegóły w „Codziennej”.

Dużo piszemy o Rosji i działaniach administracji Władimira Putina. Okazuje się, że władze rosyjskie zawieszają działalność misji przy NATO. Artykuł „Putin zaognia relacje z Zachodem” przedstawia tezę, że resort rosyjskiej dyplomacji poinformował, że od 1 listopada zawiesza działalność swojej misji przy NATO i biura Sojuszu w Moskwie. Władze wojskowego sojuszu odnotowały deklarację rosyjskiego polityka. – Rosja potwierdza, że nie jest zainteresowana dialogiem z Kwaterą Główną NATO – ocenia wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

I na koniec arcyciekawy tekst Pawła Woźniaka „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Co to znaczy? Nic innego, jak fakt iż polskie instytucje sprawdzą czeską kopalnię w niemieckim Jänschwalde. Sprawdzą informacje o negatywnym wpływie kopalni węgla brunatnego na polskie tereny przygraniczne. Znajdująca się na terytorium Niemiec odkrywka kilka lat temu została przejęta przez czeskich właścicieli mających liczne węglowe biznesy w całej Europie.

- Minister klimatu i  środowiska Michał Kurtyka zlecił podległym resortowi instytucjom zweryfikowanie informacji o negatywnym oddziaływaniu Jänschwalde na przygraniczne polskie gminy – poinformował rzecznik resortu Aleksander Brzózka. Kontrolę mają przeprowadzić Państwowy Instytut Geologiczny – PIB oraz wojewódzki inspektorat ochrony środowiska.

Więcej informacji w środowej, niezwykle ciekawej „Codziennej”.
 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

#Gazeta Polska Codziennie

msz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo