Lista warunków na wjazd do USA

W związku z otwarciem granic USA dla zaszczepionych przeciw COVID-19 warunki, jakie trzeba spełnić przed wylotem, przedstawił chargé d’affaires Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce Bix Aliu.

oohhsnapp CC0

- Stany Zjednoczone otwierają się 8 listopada dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. To był długi proces. Pandemia okazała się trudna dla wielu z nas. Musieliśmy zawiesić podróże, ale wkrótce będzie można ponownie odwiedzić rodzinę i przyjaciół w USA

– powiedział zastępca ambasadora w nagraniu zamieszczonym dziś na Twitterze.

Przypomniał, że aby odwiedzić Stany Zjednoczone, podróżny musi być zaszczepiony (honorowane są szczepionki dopuszczone w Polsce), zrobić przed wylotem test na COVID-19 i wypełnić wniosek ESTA.

Bix Alu zwrócił uwagę, że data ponownego otwarcia granic przypada prawie dwa lata po przyjęciu Polski do programu ruchu bezwizowego.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie pl.usembassy.gov i pod numerem telefonu +48 22 3071361 (linia czynna pon-pt w godz. 7:00-15:00).

W piątek Biały Dom poinformował, że od 8 listopada wszyscy zaszczepieni będą mogli podróżować do USA. Oznacza to ponowne otwarcie granic Stanów Zjednoczonych dla podróżnych m.in. z Unii Europejskiej po ponad roku przerwy. Decyzja dotyczy zarówno międzynarodowych podróży lotniczych, jak i lądowych.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zapowiedziały, że uznawane będą tylko te szczepionki zatwierdzone przez amerykańskie władze oraz Światową Organizację Zdrowia, co w tej chwili wyklucza m.in. zaszczepionych rosyjskim Sputnikiem V.

Otwarcie granic dla zaszczepionych podróżnych z całego świata amerykańska administracja ogłosiła we wrześniu. Zakaz podróży - poza nielicznymi wyjątkami - obowiązywał od marca 2020 r. i dotyczył osób z 33 krajów, w tym państw UE, Brazylii i Indii.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo