Marcin Lewandowski wyśmiał wysokość stypendium PZLA: "Wstyd!"

Czołowy polski biegacz Marcin Lewandowski prawdopodobnie zakończy współpracę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Kością niezgody stała się wysokość stypendium zaproponowana wielokrotnemu medaliście mistrzostw Europy i świata.

Marcin Lewandowski chce zakończyć współpracę z PZLA
fot. facebook.com/lewandowskiteam

Marcin Lewandowski miał ogromnego pecha na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Brązowy medalista mistrzostw świata z Dohy w półfinale biegu na 1500 metrów zerwał mięsień łydki i odpadł z rywalizacji. Brak sukcesu w Japonii ma wpływ na wysokość finansowego wsparcia ze strony PZLA, a ta zaproponowana przez związek 34-letniemu specjaliście od biegów średniodystansowych wynosi zaledwie 800 PLN miesięcznie.

Lewandowski chce zakończyć współpracę z PZLA

Jako obecny potrójny medalista mistrzostwa świata i Europy, gdzie miałem świetny sezon olimpijski, zostało mi zaproponowane stypendium w wysokości 800 złotych na miesiąc. To kwota ze środków ministerialnych. Takie są ustawowo. PZLA nie chce się do tego "dorzucić". Trochę śmiech. Siła wyższa, że zerwałem mięsień w półfinale.

Bez tej współpracy sobie poradzę, chcę jednak, by ujrzało to światło dzienne. Mi krzywdy nie zrobią. Chodzi jednak o to, że wielu zawodników osiąga sukces życia, na przykład zdobywając medal Halowych Mistrzostw Europy i to ich jedyne źródło utrzymania. Jesteśmy profesjonalistami. Nie pracujemy w sklepach czy innych miejscach. Poświęcamy się w pełni bieganiu. 800 złotych to śmiech na sali

- powiedział Lewandowski w rozmowie z TVP Sport.

Lekkoatleta wysokość wsparcia zaproponowaną przez PZLA określa krótko "wstyd". Lewandowski, który jest także żołnierzem zawodowym, zapowiada, że prawdopodobnie zakończy współpracę ze związkiem, a dalsze treningi będzie opłacał ze środków własnych i uzyskanych od sponsorów.

 

 


Źródło: TVP Sport, niezalezna.pl

#Marcin Lewandowski #lekkoatletyka #PZLA

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo