Przed nami koncert Catz 'N Dogz i Klaudii Szafrańskiej. Dla chętnych - transmisja w sieci!

Narodowe Centrum Kultury (NCK) we współpracy z Lotniczą Akademią Wojskową zorganizowały specjalny koncert Catz ‘N Dogz i Klaudii Szafrańskiej z okazji 100. urodzin literackiego patrona roku 2021 Stanisława Lema.

You Tube

- Twórczość Stanisława Lema na stałe wpisała się w XX-wieczną literaturę popularnonaukową i uznawana jest na całym świecie za wybitną. Potwierdza to fakt, że książki Lema zostały przetłumaczone na przeszło 40 języków, osiągając łączny nakład kilkudziesięciu milionów egzemplarzy

- przypomniano na stronie NCK.

Podkreślono, że "proza polskiego pisarza doczekała się także kilku międzynarodowych ekranizacji, co znacznie wpłynęło na popularyzację jego dzieł".

- Brzmienie muzyki elektronicznej wydaje się najbardziej adekwatne do kosmicznej twórczości Stanisława Lema, a zespół Catz 'N Dogz jest jednym z najbardziej znanych polskich zespołów elektronicznych. Duet koncertuje na całym świecie, specjalizując się w live-actach i setach DJ-skich. Odsłuchy ich muzyki na Spotify i iTunes, a także emisje na kanale YouTube osiągają zasięgi liczone w setkach tysięcy

- czytamy w informacji o koncercie.

Jak zaznaczono, "scenografię wydarzenia stanowić będą myśliwce bojowe typu F16 oraz M-346 Bielik, a także wybrane maszyny bojowe (samoloty szkoleniowe, transportowe i helikoptery)". "Koncertowi towarzyszyć będą animacje i wizualizacje przygotowane przez Krzysztofa Głażewskiego" - dodano.

Transmisję koncertu, zorganizowanego przez NCK we współpracy z Lotniczą Akademią Wojskową, można będzie bezpłatnie obejrzeć 22 października o godz. 20 na kanale YouTube i Facebooku NCK oraz na Facebooku Catz 'N Dogz i Lotniczej Akademii Wojskowej.

 

Źródło: niezalezna.pl, Narodowe Centrum Kultury

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo