Kłamał, opisując antysemicki incydent w hotelu? Piosenkarz zaprzecza, ale... jest pewne nagranie

Piosenkarz Gil Ofarim broni się przed medialnymi doniesieniami kwestionującymi jego relację o rzekomych antysemickich wyzwiskach ze strony personelu hotelu w Lipsku. "Od początku wiedziałem też, że prawdopodobnie w pewnym momencie zostanę uznany za kłamcę" - mówi Ofarim.

You Tube

Na początku października Ofarim poinformował w nagraniu wideo, że pracownik hotelu "Westin Leipzig" poprosił go o zdjęcie naszyjnika z gwiazdą Dawida, jeśli chce być obsłużony. Piosenkarz opowiedział o zajściu w nagraniu zamieszczonym w sieci. Incydent wywołał powszechne oburzenie.

Jednak gazeta "Bild am Sonntag" opublikowała zdjęcia z hotelowego monitoringu, na których nie widać, żeby Ofarim miał na szyi łańcuszek z gwiazdą Dawida podczas zajścia. "Ofarim wyrządził tym samym szkodę dobrej sprawie, jaką jest uwrażliwienie opinii publicznej na codzienną nienawiść do Żydów w Niemczech" - komentował dziennik "Welt".

Mimo tych oskarżeń Ofarim podtrzymuje swoją relację i powtórzył zarzuty wobec dwóch osób z obsługi hotelu.

"Nosiłem ten naszyjnik w hotelu. Praktycznie nigdy go nie zdejmuję - nawet tego dnia"

- powiedział 39-latek w poniedziałek dziennikowi "Leipziger Volkszeitung" (LVZ). Naszyjnik nosi od 13. urodzin, kiedy to otrzymał go od ojca jako prezent na bar micwę.

"To, co do tej pory zostało pokazane, nie jest kompletnym materiałem wideo z hotelu. Proszę tych, którzy opublikowali te zdjęcia, aby pokazali wszystko. Wtedy zobaczylibyście również, że nie założyłem łańcuszka później, nagrywając moje wideo - jak się teraz również twierdzi", mówi piosenkarz gazecie.

Ofarim powiedział LVZ, że ma zaufanie do wymiaru sprawiedliwości i śledztwa prowadzonego w jego sprawie przez prokuraturę. "Od początku wiedziałem też, że prawdopodobnie w pewnym momencie zostanę uznany za kłamcę. Nie po raz pierwszy też coś takiego przytrafiło mi się w życiu, nie mogę zrobić nic więcej niż opowiedzieć, co mi się przydarzyło".

 

Źródło: niezalezna.pl

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo