Najnowszy numer „GP”: Są dwa fronty wojny hybrydowej:na granicy i w Warszawie. Wywiad z J. Kaczyńskim

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 20 października) szczególnie polecamy wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Będzie też o kalendarium sporu o Turów oraz kulisy afery Amber Gold. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska Codziennie

Są dwa fronty wojny hybrydowej: na granicy i w Warszawie. Gdyby działania opozycji były inne, ta operacja miałaby zupełnie inny przebieg. Uformowanie się dwóch frontów zachęciło Łukaszenkę i Putina do eskalacji i wzmocnienia ataku. Mamy do czynienia z wieloetapową akcją rosyjską wymierzoną w Rzeczpospolitą i w nasz region – mówi Gazecie Polskiej prezes PiS. Nowy numer GP w kioskach ukaże się w najbliższą środę.

Dlaczego oprócz pilnowania granicy rząd musi zmagać się z atakami z Polski, współbrzmiącymi z propagandą Łukaszenki?

To konsekwencje tego, że opozycja zdefiniowała się jako totalna, czyli odrzucająca reguły demokracji, uznającą wyłącznie siebie za jedyną możliwą i legalną władzę. Konsekwencją takiego określenia jest działanie w każdej sprawie przeciwko wybranej w demokratycznych wyborach większości. Totalność wepchnęła ich we wspieranie agresji przeciwko Polsce. Nie liczę niestety na otrzeźwienie ze strony tych ludzi. Ale bez względu na to co robili, robią i co robić będą nasza determinacja nie zmieni się. Granice Rzeczpospolitej Polskiej są święte. Koniec. Kropka.
- mówi Gazecie Polskiej Jarosław Kaczyński.

Ponadto w numerze:

  • Ofiary Amber Gold bez naprawionej krzywdy 

Od wybuchu skandalu z Amber Gold wkrótce minie 10 lat. Pomimo to nie ma prawomocnego wyroku wobec szefów spółki z Gdańska, a niedawno sąd wypuścił z aresztu Katarzynę P. Nie wiadomo też, gdzie się podziały setki milionów wyłudzone od klientów. A właśnie zakończyło się postępowanie upadłościowe, które miało pomóc pokrzywdzonym w odzyskaniu pieniędzy. Z mizernym efektem. Ofiary przekrętu otrzymały przelewy opiewające zaledwie na 10 procent sumy, którą stracili.
- czytamy w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Brednie o polexicie 

W kontekście hucpy, jaką urządził Donald Tusk na placu Zamkowym, warto zauważyć jedno. Nie ma dziś bardziej antyunijnej partii niż Platforma Obywatelska. Nikt nie zrobił tyle, co ta partia, żeby Unia kojarzyła się Polakom z biurokratyczną głupotą, dyktatem Berlina, zamordyzmem eurokratów, przemocą zamiast dyskusji. To nie „wypadek przy pracy”, tylko celowe działanie. Tusk nie chce, żebyśmy Unię kochali. My mamy się jej bać.
- więcej w tekście Dawida Wildsteina.

  • Europa na gazowym stryczku 

Znane było niegdyś powiedzenie Włodzimierza Lenina o kapitalistach, którzy sprzedadzą sznurek, na którym sami zawisną. W ostatnich latach Bruksela i Berlin zrobiły wiele, żeby na takim – gazowym – sznurze zawisnąć. W efekcie Kreml może dziś szantażować UE. I ma w ręku mocne karty.
- ujawnia Antoni Rybczyński

  • Turów – kalendarium sporu 

Kilka lat zajęły procedury związane z wydaniem koncesji na dalsze wydobycie węgla w kopalni Turów. Już na tym etapie pojawiły się zaskakujące działania strony czeskiej, choć w ramach konsultacji transgranicznych podpisano porozumienie. Z upływem czasu roszczenia Czech eskalowały aż do ultimatum likwidacji kopalni, czyli w praktyce całego kompleksu energetycznego. Decyzje Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które zagrażają bezpieczeństwu energetycznemu Polski i mogą doprowadzić do katastrofy ekonomicznej regionu, były tego skutkiem. Niestety w debacie na temat Turowa nie brakuje przekłamań, warto więc przedstawić precyzyjne kalendarium wydarzeń. 
- czytamy w tekście Grzegorza Brońskiego.

 

  • Trzecia batalia o dziki 

Od siedmiu lat Polska mierzy się z Afrykańskim Pomorem Świń. Jednym z głównych winnych rozprzestrzeniania się tej choroby są dziki. Mimo że przez lata politycy i rolnicy wzywają do radykalnych rozwiązań, to jednak nadal lochy i odyńce wymykają się z obławy. Czy uda się tym razem?
- więcej w tekście Jacka Liziniewicza.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

 Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo