SG: Rośnie liczba wydanych zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym

Od początku ogłoszenia stanu wyjątkowego w pasie przy granicy z Białorusią wydano ponad 1,1 tys. zezwoleń na wjazd do strefy objętej ograniczeniami - taką informację przekazała dziś Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Yarl - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org

Rzeczniczka Straży Granicznej poinformowała, że od początku obowiązywania stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią wydano 1136 pozwoleń na wjazd do strefy nim objętej.

Na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej do tej pory wydano 997 pozwoleń, natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 139.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Od początku października Straż Graniczna zanotowała ok. 10 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo