Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzecznik rządu: potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO; to dobry krok, ale nie decydujący • • •

Poziom w Ekstraklasie zaskoczył Lukasa Podolskiego? "Chyba myślał, że będzie łatwiej"

Lukas Podolski na razie nie strzelił gola dla Górnika Zabrze w PKO BP Ekstraklasie, ale coraz częściej mówi się o jego ostrej grze.

Lukas Podolski może być zaskoczony poziomem w Ekstraklasie
fot. twitter.com/Podolski10

Piłkarski mistrz świata z reprezentacją Niemiec podpisał przed sezonem roczny kontrakt z Górnikiem Zabrze. Transfer Lukasa Podolskiego był bez wątpienia największym wydarzeniem letniego okienka w PKO BP Ekstraklasie, ale gra 36-latka na razie nie zachwyca.

Poldi rozegrał w barwach Górnika dotychczas sześć spotkań, z czego trzy rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Trener Jan Urban rozsądnie gospodaruje siłami piłkarza, o którym przed pierwszą kolejką zmagań ligowych mówił, że "potrzebuje czasu, by przygotować się do gry".

Ostre wejścia Podolskiego

Podolski na razie nie strzelił w Ekstraklasie jeszcze bramki, zaliczył jedną asystę, a coraz częściej mówi się o jego ostrej grze. Eksperci wskazują, że piłkarz powinien wylecieć z boiska w meczu z Wisłą Płock po ostrym wejściu w Piotra Tomasika, ale sędzia potraktował go bardzo łagodnie - karząc tylko żółtą kartką. Czerwień mógł obejrzeć Podolski również w spotkaniu Górnika z Wisłą Kraków.

Takie zagrania już się u niego wyczerpały. Wszyscy łącznie z sędziami zauważyli już, że on tak gra

- ocenił Kazimierz Węgrzyn. Ekspert TVP Sport dodaje:

On jest chyba trochę zaskoczony, bo być może wydawało mu się, że w Ekstraklasie będzie łatwiej. Że przyjdzie do Górnika i będzie gwiazdą nie tylko z nazwiska, ale też na boisku. Okazuje się, że nie jest tak łatwo, bo rywale też się sprężają na niego. Brakuje mu gola, dobrego zagrania albo jeszcze lepszego przygotowania fizycznego.

 

 

 Źródło: TVP Sport, niezalezna.pl

#Lukas Podolski #Górnik Zabrze #PKO BP Ekstraklasa #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo