Rocznica śmierci ks. Popiełuszki. Ziobro: "to męczeństwo zmieniło losy Polski"

Rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki przypomina, że to męczeństwo zmieniło losy Polski, a w reżyserowanym przez władze procesie sąd zajął się wyłącznie bezpośrednimi sprawcami zbrodni - oznajmił dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ks. Jerzy Popiełuszko
Autorstwa Photo not attributed - Photo reproduction sold as a keepsake before 1990, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1386697

"Rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana „S”, zamęczonego przez komunistycznych oprawców w 1984 r. przypomina, że to męczeństwo zmieniło losy Polski, a w reżyserowanym przez władze procesie sąd zajął się wyłącznie bezpośrednimi sprawcami zbrodni"

- napisał Ziobro na Twitterze.

 

Powrót do przeszłości

37 lat temu w pobliżu wioski Górsk koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego, uprowadzili, a następnie zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności, organizatora Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie.

Mimo upływu lat...

Od 1984 r. grób męczennika odwiedziło ponad 23 mln wiernych, w tym kardynałowie, biskupi, prezydenci i przedstawiciele świata kultury. Papież Benedykt XVI 6 czerwca 2010 r. zaliczył ks. Jerzego Popiełuszkę do grona błogosławionych, a papież Franciszek w 2014 r. ustanowił go patronem Solidarności.

Proces kanonizacyjny został otwarty 20 września 2014 r. w diecezji Créteil we Francji. Powodem był domniemany cud za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki. Chodzi o uzdrowienie mężczyzny doświadczonego chorobą nowotworową. Proces na etapie diecezjalnym w Créteil zakończył się we wrześniu 2015 r. Dokumenty zostały przekazane do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo