Dziś zachmurzenie nad całą Polską. Może też popadać

Dzisiaj na wschodzie i północy kraju można spodziewać się przelotnych opadów deszczu. W nocy strefa opadów obejmie północną oraz zachodnią część Polski, a na Wybrzeżu i w dolinach górskich pojawi się porywisty wiatr - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Małgorzata Tomczuk, synoptyk IMGW.

pixabay.com /Creative Commons CC0/Free-Photos

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek nad przeważającym obszarem kraju będzie zachmurzenie umiarkowane. Na wschodzie i północy chmur będzie więcej i tam spodziewane są przelotne opady deszczu.

"Jak na drugą połowę października, zapowiada się stosunkowo ciepły dzień. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 8-9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez 14-15 stopni w centrum, do nawet 16 stopni w pasie od Wielkopolski, przez Dolny Śląsk, po zachodnią część Małopolski. W ciągu dnia będzie wiał wiatr słaby i umiarkowany; południowy i południowo-zachodni"

- powiedziała Tomczuk.

W nocy z wtorku na środę więcej chmur niosących niewielki deszcz można spodziewać się na północy i zachodzie Polski. Według synoptyka IMGW, w pozostałej części kraju będzie pogodnie lub z większymi przejaśnieniami. Temperatura w nocy spadnie do 4-5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i w dolinach Karpat oraz 6-8 stopni we wschodniej części kraju. Najcieplej będzie na zachodzie Polski, gdzie termometry wskażą 12-13 stopni. Wzrośnie siła wiatru, który okresowo będzie porywisty. Na terenach podgórskich prędkość wiatru w porywach będzie dochodziła do 60 km/h, a na Wybrzeżu do 65 km/h.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo