Trudna akcja w górach. Szukali go pół nocy, a on... spał w hotelu

38-letni turysta z Kielc w niedzielę schodząc ze szczytu Luboń Wielki, odłączył się od grupy, po czym... zakwaterował się w hotelu nie informując nikogo o miejscu pobytu. - Ponad 30 ratowników GOPR z psami tropiącymi oraz policjanci szukali go pół nocy – poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Przypominamy i apelujemy - wychodząc w góry nigdy nie należy zbaczać z wyznaczonych szlaków i odłączać się od grupy. Zawsze należy zadbać o odpowiednie wyposażenie, w tym naładowany telefon komórkowy. Nie narażajmy się niepotrzebnie na niebezpieczeństwo. Tym, co przede wszystkim powinniśmy zabrać to zdrowy rozsądek

 – zaapelował rzecznik policji.

W niedzielę wieczorem dyżurny policji w Rabce-Zdroju otrzymał zgłoszenie o prowadzonych przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR poszukiwaniach zaginionego turysty z Kielc. 38-latek podczas schodzenia z Lubonia Wielkiego około godziny 17, odłączył się od grupy znajomych. Mężczyzna nie wrócił w miejsce, gdzie wcześniej zaparkowali samochody. Znajomi od kilku godzin nie mieli z nim kontaktu, gdyż nie zabrał ze sobą telefonu.

Ratownicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Działania w terenie prowadzone były z wykorzystaniem quadów i psów tropiących. Z uwagi na nadchodzącą noc w poszukiwania zaginionego zaangażowano także policjantów z Rabki-Zdroju oraz funkcjonariuszy z Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy nowotarskiej komendzie.

"W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było ponad 30 ratowników i policjantów. Oprócz działań prowadzonych w terenie, sprawdzono także monitoring, okoliczne szpitale, hotele i pensjonaty. Po północy policjanci ustalili, że 38-latek cały i zdrowy spał w jednym z hoteli na terenie Rabki-Zdroju" – relacjonował mł. insp. Sebastian Gleń.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rabka-Zdrój #GOPR

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo