Anglicy ukarani za rozróby podczas finału Euro 2020: "Jesteśmy rozczarowani decyzją UEFA"

Piłkarska reprezentacja Anglii będzie musiała rozegrać jeden mecz przy pustych trybunach. To kara w związku z chaosem podczas lipcowego finału mistrzostw Europy na stadionie Wembley - poinformowała UEFA.

Anglia przegrała finał Euro 2020, a przed meczem w Londynie działy się dantejskie sceny
fot. twitter.com/ESPNUK/

Zamknięcie stadionu ma dotyczyć meczu Ligi Narodów w czerwcu przyszłego roku. Ponadto angielska federacja będzie musiała zapłacić grzywnę w wysokości 100 tys. euro. Na okres próbny dwóch lat zawieszono wykonanie kary dotyczącej zamknięcia trybun na kolejne spotkanie Anglików przed własną publicznością.

Londyn przed finałem Euro 2020 przypominał pole bitwy

Jesteśmy rozczarowani decyzją UEFA, ale ją uznajemy. Potępiamy okropne zachowanie osób, które spowodowały haniebne sceny na stadionie Wembley i wokół niego podczas finału Euro 2020 i głęboko żałujemy, że niektórym z nich udało się wejść na stadion

- skomentowała angielska federacja.

UEFA wszczęła dochodzenie dyscyplinarne 13 lipca, dwa dni po meczu finałowym, który Włosi wygrali z Anglikami po rzutach karnych. Stronie angielskiej postawiono zarzuty wtargnięcia kibiców na boisko, rzucania przedmiotami, odpalania fajerwerków oraz zakłócania hymnu narodowego Włoch.

Na stadion wdarło się wiele osób bez biletów. Przed i po meczu doszło również do ataków na kibiców włoskich. Według danych brytyjskiego Home Office policja zatrzymała 39 osób, a rannych zostało 19 funkcjonariuszy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Anglia #UEFA #Euro 2020 #pseudokibice

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo