Czterej pijani jechali po kolegę... do szpitala. Pokonał ich krawężnik

Policjanci z Namysłowa zatrzymali czterech pijanych mieszkańców woj. dolnośląskiego, którzy samochodem pojechali do Opola, żeby odebrać swojego kolegę ze szpitala.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Policjanci z Namysłowa otrzymali informację o osobach, które w nocy, podczas deszczu, wchodzą na jezdnię stwarzając zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Na miejsce wysłano patrol policji drogowej i prewencji. Na miejscu zastano czterech mężczyzn, którzy kręcili się w ciemnościach koło unieruchomionego samochodu. Jak się okazało, wszyscy byli pijani. Jak wyjaśniali policjantom, chcieli odebrać z oddalonego od ich miejsca zamieszkania o prawie sto kilometrów Opola kolegę, który wychodził ze szpitala. Ich podróż przerwało najechanie na wysoki krawężnik, w wyniku czego uszkodzone zostały dwa prawe koła pojazdu.

Początkowo żaden z mężczyzn nie chciał przyznać się do prowadzenia pojazdu. Po ich zatrzymaniu ustalono, że za kierownicą siedział 39-latek, u którego stwierdzono blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podejrzanemu, którzy przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kilka tysięcy złotych grzywny.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #zatrzymanie

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo