Minister Rau wspomina Colina Powella: Nie zapomnimy jego roli w pogłębianiu relacji

Polacy nigdy nie zapomną roli Colina Powella w pogłębianiu relacji polsko-amerykańskich w początkach naszej przynależności do NATO - podkreślił szef MSZ Zbigniew Rau we wpisie poświęconym zmarłemu w poniedziałek byłemu szefowi amerykańskiej dyplomacji.

Śp. Colin Powell
By Department of State of the United States of America - http://www.pristina.usmission.gov/http://www.state.gov/http://www.state.gov/http://www.state.gov/, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=822172

- Otrzymałem smutną informację o śmierci Colina Powella - byłego Sekretarza Stanu USA. My, Polacy nigdy nie zapomnimy jego roli w pogłębianiu relacji polsko-amerykańskich w początkach naszej przynależności do NATO

- napisał Rau na Twitterze.

Byłego sekretarza stanu USA wspominał również rzecznik MSZ Łukasz Jasina. "Colin Powell nie żyje. Pamiętamy jego współpracę z naszym wojskiem w czasie operacji Pustynna Burza, jego rolę jako Sekretarza Stanu USA i wizytę w Polsce na obchodach sześćdziesiątej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Cześć jego pamięci!" - napisał Jasina na Twitterze.

Colin Powell zmarł w poniedziałek rano wskutek powikłań związanych z Covid-19 - podała na Facebooku jego rodzina. Miał 84 lata, według rodziny, był w pełni zaszczepiony przeciw Covid-19.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Colin Powell

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo