Jak działa Fundusz Rozwoju Dróg? Wiceminister wskazuje na cel programu

"Naszym celem jest stworzenie spójnego systemu drogowego, który znacznie usprawni i odciąży ruch na drogach lokalnych" - podkreślił we wpisie na portalu Albicla wiceminister infrastruktury Marcin Horała. W ten sposób poinformował o kolejnych dotacjach z Funduszu Rozwoju Dróg.

Marcin Horała
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jak informuje ministerstwo infrastruktury, jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Widać to na przykładzie konkretnych samorządów. "W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg samorządy województwa pomorskiego otrzymały kolejne dotacje!" - przypomniał wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

- Naszym celem jest stworzenie spójnego systemu drogowego, który znacznie usprawni i odciąży ruch na drogach lokalnych, a także doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróżowania

- podkreślił we wpisie na portalu Albicla.

 

Źródło: niezalezna.pl, Albicla

#Marcin Horała #Fundusz Rozwoju Dróg

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo