W ciągu godziny został dwukrotnie zatrzymany bez uprawnień przez ten sam patrol

W Mławie podczas policyjnej kontroli okazało się, że 25 -latek kierował niesprawnym audi, w dodatku bez uprawnień, które wcześniej stracił. Niespełna godzinę później, ten sam patrol zatrzymał tego samego kierowcę, który tym razem prowadził seata bez badań technicznych. Sprawą zajmie się sąd.

flickr

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, do pierwszego zatrzymania 25-latka doszło na jednej z tamtejszych ulic w piątek rano, gdy patrol ruchu drogowego zwrócił uwagę, iż kierujący audi - jak się okazało, mieszkaniec powiatu mławskiego - nie korzysta z pasów bezpieczeństwa, a jego auto ma widoczne usterki.

- Kontrolowany kierowca już wcześniej stracił prawo jazdy. Po kontroli audi zostało odholowane na koszt właściciela na parking strzeżony. Kierowca został poinformowany, że sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu

 - wyjaśniła rzeczniczka mławskiej policji. Jak podkreśliła, niespełna godzinę później, na innej ulicy, "ten sam patrol ruchu drogowego zauważył seata, którym kierował ten sam 25-latek".

- Okazało się ponadto, że seat nie ma aktualnych badań technicznych. Drugi pojazd kierującego bez uprawnień trafił na lawetę

 - dodała asp. szt. Pawłowska. Zaznaczyła, że także w tym przypadku sprawa 25-latka zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo