Ukraina: Kanał przerzutu migrantów do Polski został zamknięty

Policja obwodu lwowskiego poinformowała w poniedziałek o zamknięciu kanału przerzutu migrantów przez granicę ukraińsko-polską. Od sierpnia do października grupa nielegalnie przeprawiła do Polski 21 osób.

UP9, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Jak przekazała w komunikacie policja, organizatorem procederu był 43-letni mieszkaniec rejonu samborskiego w obwodzie lwowskim. Ustalono, że od sierpnia do października wraz ze wspólnikami - dwoma obywatelami Ukrainy i obywatelem Indii - zorganizował nielegalne przeprawienie przez granicę z Ukrainy na terytorium Polski czterech grup cudzoziemców - łącznie 21 osób. Byli to obywatele Indii, Afganistanu i Nepalu.

Podczas rewizji w miejscu zamieszkania organizatora policjanci zarekwirowali notatki, dokumenty, telefony komórkowe i inne dowody rzeczowe, które potwierdzają jego związek z organizacją kanału przerzutu osób przez granicę - czytamy.

43-latek został poinformowany o możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu kodeksu karnego, dotyczącego nielegalnego przerzutu ludzi przez granicę państwową. Może grozić mu od pięciu do siedmiu lat pozbawienia wolności. Podejrzany został aresztowany.

 

Źródło: PAP, Niezalezna.pl

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo