Banaś się skarży, Prokuratura dementuje

"Przekazane dziś na konferencji prasowej Prezesa NIK Mariana Banasia informacje dotyczące rzekomo bezprawnego gromadzenia przez prokuratorów dowodów w śledztwie, w którym Prokuratura Regionalna w Białymstoku chce mu przedstawić zarzuty są nieprawdziwe" - informuje Prokuratura Krajowa.

Marian Banaś
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

"Dysponuję oświadczeniami osób, które nakłaniano do składania fałszywych zeznań obciążających mnie i moją rodzinę. Wystąpię do marszałek Sejmu o powołanie komisji śledczej" - powiedział dziś na konferencji prasowej prezes Najwyższej Izby kontroli Marian Banaś.

"Materiały będące podstawą skierowania wniosku o uchylenie immunitetu Prezesowi NIK opierają się przede wszystkim na dokumentacji odnalezionej przez CBA w wyniku kilkudziesięciu przeszukań oraz z banków, urzędów i innych instytucji, a także na analizach i opiniach biegłych sporządzonych w oparciu o te dokumenty" - informuje z kolei Prokuratura.

W żadnym z postępowań prowadzonych przez wszystkie  prokuratury, prokuratorzy nie nakłaniali świadków ani podejrzanych do fałszywego oskarżania Mariana Banasia. Twierdzenia Mariana Banasia przekazane na konferencji prasowej są rozpaczliwą próbą odwrócenia uwagi opinii publicznej od meritum toczącego się w jego sprawie postępowania karnego

- czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Prokuratura Krajowa #NIK #Marian Banaś

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo