Green Pass we Włoszech. Skutek? Długie kolejki do aptek

We Włoszech wprowadzono obowiązek posiadania przepustki Covid-10 we wszystkich miejscach pracy. Skutek? Olbrzymie kolejki przed aptekami. Włosi ustawiają się w nich, aby kupić testy na obecność koronawirusa. Obecnie badają się głównie osoby niezaszczepione. Testów zaczyna brakować.

pixabay.com/WiR_Pixs/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Po tym, gdy w piątek padł rekord dzienny wykonanych badań - ponad pół miliona - w niedzielę do nielicznych otwartych aptek w kraju w długich kolejkach ustawili się ci, którzy potrzebowali negatywnego wyniku szybkiego testu, by z tzw. Green Pass móc wejść do pracy.

Kolejki nie do lokali wyborczych, ale do aptek...

Dziennik "La Stampa" zauważa, że w niedzielę podczas drugiej tury wyborów samorządowych nie było kolejek do lokali wyborczych, ale do aptek. Jak dodaje, w regionie Piemont wykonano tego dnia 52 tysiące badań, ponad dwa razy więcej, niż wynosiła wcześniej ich średnia.

W niektórych miejscach w Turynie testy skończyły się już po kilku godzinach. W kolejkach stało po ponad 200 osób. Przed niektórymi punktami, gdzie zgromadziły się tłumy oczekujących, interweniowała policja, by przywrócić porządek.

W części aptek przyjmowane są zapisy na testy, by nie dopuścić do chaosu.

Podobny szturm zanotowano w innych miastach.

Gazeta podkreśla, że odkąd latem zaczęła obowiązywać przepustka Covid-19, we Włoszech wydano ich ponad 100 milionów.

Zaszczepionych w pełni jest 81 procent ludności kraju w wieku powyżej 12 lat.

Wzrasta liczba zaszczepionych

Dziennik "La Repubblica" odnotowuje, że w pierwszych dniach obowiązywania Green Pass w pracy znów wzrosła liczba szczepień. Zgłaszają się na nie ci, którzy nie chcą robić testów dwa-trzy razy w tygodniu i wydawać na nie pieniędzy. Wymóg przepustki zaczął działać jak bodziec zachęcający do szczepień - zauważono.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo