Rzecznik rządu o słowach prezesa PiS dla "Gazety Polskiej". I teatrze opozycji, który cieszy Putina i Łukaszenkę

"Są dwa fronty wojny hybrydowej: na granicy i w Warszawie. (...) Mamy do czynienia z wieloetapową akcją rosyjską wymierzoną w Rzeczpospolitą i w nasz region" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński dla tygodnika "Gazeta Polska". O te słowa został dzisiaj zapytany rzecznik rządu. ""Jeżeli prezydent Łukaszenka, prezydent Putin widzą to, że to działa destabilizująco na to, co się dzieje w Polsce, to tym bardziej będą takie działania podejmować, dlatego ja się dziwię większości opozycji, że w tym teatrze, niestety, bierze udział" - stwierdził Piotr Müller w rozmowie z Michałem Rachoniem na antenie TVP Info.

Krystian Maj/KPRM

Rzecznik rządu Piotr Müller, który był w poniedziałek gościem TVP Info, został zapytany o słowa wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla tygodnika "Gazeta Polska":

"Są dwa fronty wojny hybrydowej: na granicy i w Warszawie. Gdyby działania opozycji były inne, ta operacja miałaby zupełnie inny przebieg. Uformowanie się dwóch frontów zachęciło Łukaszenkę i Putina do eskalacji i wzmocnienia ataku. Mamy do czynienia z wieloetapową akcją rosyjską wymierzoną w Rzeczpospolitą i w nasz region".

Müller zaczął odpowiedź o wyjaśnienia, jak funkcjonuje dezinformacja.

"Jeżeli jakieś działania dezinformacyjne czy jakiekolwiek działania polityczne lub faktyczne, to, co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej, odnoszą efekt pewnego wstrząsu politycznego, to wtedy zachęca to automatycznie osobę, która to organizuje do podejmowania takich działań dalej"

- odpowiedział rzecznik rządu.

"Widział pan, co się działo w Sejmie, w jaki sposób opozycja histerycznie reagowała na to, że polska Straż Graniczna realizuje swoje obowiązki ustawowe i konstytucyjne"

- stwierdził.

"Jeżeli prezydent Łukaszenka, prezydent Putin widzą to, że to działa destabilizująco na to, co się dzieje w Polsce, to tym bardziej będą takie działania podejmować, dlatego ja się dziwię większości opozycji, że w tym teatrze, niestety, bierze udział"

- dodał Müller.

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ: 
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl, gazetapolska.pl

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo