Świetna jazda Zmarzlika i upadek Janowskiego! Złoto uciekło Polakom w finale Mistrzostw Świata

Żużlowa reprezentacja Wielkiej Brytanii zdobyła tytuł najlepszej drużyny świata. Polacy wywalczyli srebrny medal, ulegając gospodarzom w decydującym biegu dwudniowego finału w Manchesterze. Trzecie miejsce zajęła Dania.

Polscy żużlowcy wywalczyli srebrny medal drużynowych mistrzostw świata
fot. twitter.com/SpeedwayGP

Brytyjczycy po raz pierwszy w historii sięgnęli po zwycięstwo w Speedway of Nations, drużynowych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w formule par. W finale pokonali biało-czerwonych, dla których był to jeden z najbardziej pechowych decydujących biegów.

Polscy żużlowcy wywalczyli srebro w Mistrzostwach Świata

Podopieczni trenera Rafała Dobruckiego, świetnie rozpoczęli dwudniowy finał rozegrany w Brytyjskim Machesterze. Po pierwszym dniu Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak zdecydowanie prowadzili. W sobotę zdobyli łącznie 40 pkt i o 10 wyprzedzali Brytyjczyków oraz o 11 Duńczyków. Tak samo było w niedzielę, gdzie biało-czerwoni dołożyli 34 punkty.

Tytuł uciekł im jednak w finale, po tym jak na tor upadł Janowski. Mimo że wygrał go Bartosz Zmarzlik, to mijający za jego plecami metę Daniel Bewley i Robert Lambert przypieczętowali wygraną

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#żużel #Bartosz Zmarzlik #Speedway of Nations

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo