Niedziela do końca dnia pochmurna i chłodna

Niedziela do końca dnia w przeważającej części kraju będzie pochmurna, z temperaturą maksymalną od 10 do 13 stopni Celsjusza - powiedziała Magdalena Muszyńska-Karbowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W niedzielę do końca dnia IMGW przewiduje w przeważającej części kraju zachmurzenie całkowite i duże. Jedynie na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

"W niedzielę słońce spoza chmur wyjrzy na południowym zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurnie, a na północy spodziewane są przelotne opady deszczu. W ciągu dnia temperatura maksymalna powietrza będzie wyrównana i wyniesie od 10 do 13 stopni Celsjusza w większości kraju. Nieco chłodniej, od 7 do 10 stopni. będzie na terenach podgórskich"

- powiedziała Muszyńska-Karbowska.

Najbliższej nocy zachmurzenie duże, jedynie na wschodzie i południu kraju możliwe są większe przejaśnienia. Niemal w całej Polsce możliwe są słabe opady deszczu. Zdaniem synoptyków bezdeszczowo będzie jedynie na południowym wschodzie. Silne zamglenia mogą wystąpić na Pomorzu Zachodnim, a w rejonach podgórskich mgły ograniczające widoczność do trzystu metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 4 stopni na wschodzie, przez 6-7 na przeważającym obszarze kraju, do 9 stopni na Wybrzeżu. W rejonach podgórskich prognozowane są temperatury od minus jeden do trzech stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Na południu będzie wiatr słaby z kierunków zmiennych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo