Nożownik z Oleśnicy aresztowany. Zaatakowana kobieta zmarła

Sąd Rejonowy w Oleśnicy uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec Norberta R., który na jednej z ulic miasta zaatakował nożem małżeństwo. Kobieta zmarła dzisiejszego poranka w szpitalu.

pixabay.com

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem przy ulicy Krzywoustego w Oleśnicy. Jak informowała wówczas policja, mężczyzna zaatakował nożem dwie osoby, kobietę i mężczyznę. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala, gdzie kobieta poddana została operacji. Sprawca – 36 letni mężczyzna – został zatrzymany.

W niedzielę rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Dziewońska poinformowała, że ranna kobieta zmarła około godz. 4 w szpitalu. Z ustaleń prokuratury wynika, że sprawca zadał jej co najmniej jeden cios w okolicach jamy brzusznej. Mężczyzna zaś został ugodzony kilkukrotnie w okolice klatki piersiowej i brzucha.

Rzeczniczka przekazała, że w sobotę stan pokrzywdzonego był na tyle stabilny, że udało się go wstępnie przesłuchać. Kobieta nie została przesłuchana.

Również w sobotę w godzinach wieczornych prokurator przeprowadził czynności procesowe z udziałem podejrzanego.

„Norbert R. stanął pod zarzutem popełnienia dwóch czynów usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych czynów, jednakże zaprzeczył, aby jego zamiarem była chęć pozbawienia życia pokrzywdzonych. Jego wyjaśnienia nie są jednak zgodne z ustalonym stanem faktycznym”

– powiedziała Dziewońska.

Nie było motywu działania

Jak zaznaczyła, podejrzany w złożonych wyjaśnieniach nie podał też motywu swojego działania.

„Przypadkowo spotkał kobietę i mężczyznę, opluł ich samochód, doszło do sprzeczki. Podejrzany twierdził też, że zabezpieczony na miejscu zdarzenia 10-centymetrowy nóż nosił ze sobą dla ochrony przed zwierzyną. Treść wyjaśnień podejrzanego będzie oceniania przez sąd”

- mówiła.

W sobotę późnym wieczorem, prokuratura złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Oleśnicy o zastosowanie wobec Norberta R. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W niedzielę sąd uwzględnił ten wniosek i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo