Wiceminister gra walca Des-dur op. 64 Chopina. Promuje trwający w Warszawie XVIII Konkurs Chopinowski. WIDEO

Jaki związek ma muzyka z dyplomacją? Opowiada o tym wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk, który wykonuje na fortepianie walca Des-dur op. 64 Chopina. Zobacz wideo.

Szymon Szynkowski vel Sęk
twitter.com/MSZ_RP

Już jutro rozpoczynają się finały Konkursu Chopinowskiego, a dziś przypada 172. rocznica śmierci Fryderyka Chopina - podaje MSZ.

Wczoraj wieczorem poznaliśmy nazwiska 12 finalistów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wśród nich jest dwóch Polaków - Jakub Kuszlik i Kamil Pacholec.

Przesłuchania finałowe potrwają od poniedziałku do środy. Uczestnicy zagrają jeden z koncertów Fryderyka Chopina e-moll op. 11 lub f-moll op. 21.

"W oczekiwaniu na muzyczne emocje dowiedz się o jego związkach z dyplomacją i posłuchaj walca Des-dur op. 64 w wykonaniu wiceministra spraw zagranicznych" - podaje resort na Twitterze i załącza wideo.

Jak polityk i dyplomata, a jednocześnie miłośnik Chopina i muzyk-amator chciałbym powiedzieć Państwu kilka słów na temat związków muzyki i dyplomacji

– mówi wiceminister.

Zobacz nagranie:

Często mówi się, że dyplomacja jest sztuką gry na wielu instrumentach. Niczym w orkiestrze, każdy dyplomata ma swoją partię do odegrania

– podkreśla wiceminister.

– Zachęcam Państwa do śledzenia działań polskiej dyplomacji, ale w tym szczególnym czasie do delektowania się muzyką Fryderyka Chopina i oglądania XVIII Konkursu Chopinowskiego – mówi wiceszef polskiej dyplomacji.

 


Źródło: niezalezna.pl

#kultura

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo