Dyskusja o murze na granicy. Minister o pomyśle posła PO: Te słowa to kompletny obłęd

Słowa posła Krzysztofa Grabczuka są kompromitujące. Pokazuje to, w jakim stanie jest opozycja. Bez specjalnej ustawy, mur nie powstanie szybko – mówił dziś w programie Katarzyny Gójskiej „W Punkt” na antenie Telewizji Republika Artur Soboń, wiceminister rozwoju i technologii. Poseł PiS Joanna Borowiak dodała, że rząd robi wszystko, aby zatrzymać wojnę hybrydową, a opozycja mówi, że nie ma żadnej wojny.

Telewizja Republika, W Punkt

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Zgodnie z regulacją na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną Unii Europejskiej powstanie bariera zabezpieczająca przed nielegalną migracją. Szacowany koszt planowanej inwestycji to 1 mld 615 mln zł.

I zaczęły się utyskiwania opozycji. Głos w tej sprawie zabrał poseł W Telewizji Republika mówił poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Grabczuk.

Nasza polityka musi być twarda, ale nie możemy nie pomagać migrantom. Ochrona granic jest naszym priorytetem

– powiedział.

Dopytywany o budowę muru stwierdził:

My nie wierzymy w to, że Prawo i Sprawiedliwość chce wybudować mur, PiS chce po prostu ukraść pieniądze Polakom. Bez żadnych procedur. Nie wiadomo ile będzie kosztować ten mur i z czego będzie on zrobiony

– argumentował.

Z drugiej strony podał, że chce, by ten mur powstał bardzo szybko. „Trzeba kontrolować budowę. Oczekujemy transparentności” – podał poseł PO.

Atak Kremla i Łukaszenki

Politykowi Platformy odpowiedział wiceminister Artur Soboń. Mówił, że od kilku miesięcy mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem Kremla i Łukaszenki przeciwko Polsce i krajom bałtyckim.

Te słowa to już kompletny obłęd. Po to stawiamy kwestie obrony granic, by ukraść pieniądze – to jest teza świadcząca o stanie umysłu polityków Platformy Obywatelskiej

– stwierdził Artur Soboń.

"Pan poseł wie jako doświadczony samorządowiec, że w taki sposób, w jaki funkcjonuje i będzie funkcjonować ta ustawa, która jest specjalną ustawą dedykowaną dla budowy tej inwestycji, funkcjonuje w Polsce cały szereg specjalnych ustaw, które pozwalają szybko realizować strategiczne inwestycje" – mówił.

Dodał, że można pod pozerem jawności i transparentności paraliżować prace nad tą infrastrukturą.

Bez specjalnej ustawy, mur nie powstanie szybko. Nieoddanie głosu za tym projektem jest de facto sprzeciwieniem się realizacji polityki bezpieczeństwa państwa i budowie tej inwestycji

– powiedział.

Minister podkreślił, że gdyby nie zaangażowanie wprost białoruskich służb w nielegalne próby przekroczenia granicy i ułatwienie prób przekroczenia tej granicy, pewnie sposób zabezpieczenia, który mamy dzisiaj byłby wystarczający. Ocenił, że troska opozycji jest fałszywa. "Brak poparcia tej ustawy, jest głosem przeciwko Polsce" - zaznaczył.

Nie wierzy PiSowi

Michał Gramatyka podał, że zagłosowałby za budową tego muru, ale „nie wierzę PiSowi i nie zagłosuje za tym”.

Nie wiadomo, jak będzie wyglądał ten mur, bo odpowiedzi nie było. Co z fragmentem muru, który przebiega prze Białowieski Park Narodowy

– pytał.

Pożywka dla reżimu Łukaszenki

Zdumiewa i przeraża mnie to, co mówią posłowie Platformy i Polski 2050. Słowa i czyny opozycji, są pożywką dla służb Łukaszenki

– oceniła poseł Joanna Borowiak.

Polski rząd robi wszystko, aby zatrzymać wojnę hybrydową. Opozycja mówi, że nie ma żadnej wojny – podkreśliła.

Poseł zaznaczyła, że powinna być jednomyślność wśród polityków. „W Sejmie powinna być od początku. Litewska i Łotewska opozycja działa w zgodzie z rządem. Polska opozycja się kompromituje. Myśleli, że przekroczą granicę na poselską legitymację" – mówiła.

 

Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo