Polscy żużlowcy jadą po zwycięstwo w drużynowych mistrzostwach świata

Polscy żużlowcy po raz pierwszy w historii mogą sięgnąć po zwycięstwo w Speedway of Nations, drużynowych mistrzostwach świata rozgrywanych w formule par. To jedyny tytuł, jakiego jeszcze nie mają w kolekcji. Początek drugiego dnia zawodów w Manchesterze o godz. 17.

fot. twitter.com/SpeedwayGP

Po pierwszym dniu żużlowych mistrzostw Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i junior Jakub Miśkowiak zdecydowanie prowadzą. Mają 40 pkt i o 10 wyprzedzają Brytyjczyków oraz o 11 Duńczyków. Startuje siedem zespołów.

Polscy żużlowcy prowadzą na półmetku

W Speedway of Nations zespół z największą liczbą punktów po dwóch dniach bezpośrednio awansuje do finału, a ekipy z miejsc 2-3 pojadą w barażu, którego zwycięzca także uzyska prawo walki o złoty medal.

Zawody Speedway of Nations w 2018 roku zastąpiły Drużynowy Puchar Świata. Ekipy składają się z trzech zawodników, w tym jednego juniora (musi wystartować w co najmniej jednym wyścigu każdego dnia). Jego wszystkie trzy dotychczasowe edycje wygrali Rosjanie, którzy tym razem w finale w Manchesterze nie startują. Polacy mają w dorobku dwa srebrne medale i jeden brązowy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#żużel #Speedway of Nations #Bartosz Zmarzlik

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo