Zachmurzona niedziela. Maksymalnie 13 stopni C

W niedzielę temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8 stopni w terenach podgórskich do około 13 stopni na południowym zachodzie - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Szymon Ogórek, synoptyk IMGW. W nocy z niedzieli na poniedziałek strefa opadów obejmie zachodnią część kraju.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według prognozy przygotowanej dla Polskiej Agencji Prasowej przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymona Ogórka, w niedzielę temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 8 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich do lokalnie 13 stopni na południowym zachodzie. Na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą od 10 do 12 stopni.

"W dzień spodziewamy się zachmurzenia dużego z przejaśnieniami. Najwięcej chmur będzie na północy kraju, gdzie wystąpią także przelotne opady deszczu. Nie będą to obfite opady. Lokalnie może spaść do 4-5 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie mniejsze i z przejaśnieniami, a na południu nawet z rozpogodzeniami. Na północy może wiać wiatr umiarkowany, a na południu Polski słaby, z kierunków zachodnich"

- powiedział Ogórek.

W nocy z niedzieli na poniedziałek strefa opadów przesunie się w głąb kraju i do rana obejmie województwa lubuskie, wielkopolskie, śląskie, dolnośląskie, opolskie i, być może, także łódzkie. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami w centrum, na wschodzie i południu kraju. Temperatura powietrza spadnie do 3 stopni na południowym wschodzie, 6-7 stopni w centrum i około 9 stopni Celsjusza na północnym zachodzie kraju. Na południu Polski będzie wiał słaby wiatr. Na pozostałym obszarze umiarkowany, z kierunków zachodnich. W kotlinach Karpat możliwe będą mgły

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo