Marlena Maląg na Albicli: Nową szansą dla naszej gospodarki jest Polski Ład

"Polski Ład jest nową szansą dla naszej gospodarki" - podkreśla minister Marlena Maląg. Konkurencyjność firm, wyższe wynagrodzenia - na takie możliwe skutki wprowadzenia programu szefowa resortu rodziny i polityki społecznej wskazuje w swoim wpisie na portalu Albicla.

Marlena Maląg
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

 

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Składa się na niego szereg ustaw, uchwalonych we wrześniu i październiku przez Sejm. Częścią z nich ma się jeszcze zająć Senat. Fundamenty Polskiego Ładu to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł); inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy; mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 

Jakie mogą być korzyści z wprowadzenia programu? O tym na portalu Albicla pisze minister Marlena Maląg.

Nową szansą dla naszej gospodarki jest Polski Ład - to wielki program inwestycyjny. Pomoże firmom we właściwy sposób ukierunkować ich aktywność, aby stały się jeszcze bardziej konkurencyjne. To również szansa dla pracowników, aby ich wynagrodzenia były jeszcze wyższe

- podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej. 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Albicla

#Marlena Maląg #Polski Ład

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo