Niepokojące nagranie obiegło internet. Mężczyzna nawołuje do obcięcia głów Zemmourowi i Le Pen

W sieciach społecznościowych opublikowano nagranie, na którym mężczyzna nawołuje, aby muzułmanie zorganizowali się i „obcięli głowę” kandydującym na prezydenta prawicowemu publicyście Ericowi Zemmourowi i szefowej prawicowej polityk Marine Le Pen. "Będą głowy, które spadną, to ich wszystkich uciszy" - mówi mężczyzna na nagraniu.

Marine Le Pen
youtube.com/printscreen

Film z groźbami pod adresem prawicowych polityków krążył w minionym tygodniu na TikToku, później został usunięty.

„Salam Alejkum, mój bracie. Jestem Marokańczykiem i jak mówisz, Francuzi przybyli do twojego domu w Algierii i przez 132 lata gwałcili kobiety, zabijali twoich braci i siostry, przelewali krew, a dziś przychodzą ci powiedzieć, jak masz żyć?”

– mówi mężczyzna na nagraniu.

„Marine Le Pen nie przejdzie ani Zemmour, ani nikt inny (…) i odetniemy im głowy, jak za czasów Hamzy, jak za czasów proroka (...). Uwierz mi, że będą głowy, które spadną, to ich wszystkich uciszy (...). Cierpliwość, mądrość, spokój, nie martw się”

- odpowiada na nagraniu inny mężczyzna.

Zemmour poinformował w stacji Cnews, że rozważa złożenie skargi:

„Musimy pozostać racjonalni i rozsądni. Myślę, że policja dobrze wykona swoją pracę i mężczyzna zostanie szybko aresztowany”

- skomentował groźby publicysta.

Le Pen wyznała natomiast w tej samej stacji, że: „regularnie grożono jej śmiercią, ale to nie przeszkodzi jej w robieniu tego, co robi, w obronie narodu francuskiego ”.

Publikacja wideo zbiegła się z pierwszą rocznicą śmierci Samuela Paty, nauczyciela z Conflans-Saint-Honorine, zamordowanego przez islamistę, który obciął mu głowę za pokazywanie karykatur Mahometa na lekcjach.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo