Nie przejmują się niepowodzeniami. Złote Globy się odbędą, nawet bez transmisji w telewizji

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które organizuje coroczne Złote Globy, poinformowało, że rozdanie nagród odbędzie się w styczniu, mimo że sieć telewizyjna NBC odmawia emisji gali.

materiały prasowe,

Złote Globy zostaną przyznane pomimo decyzji NBC o nie transmitowaniu ceremonii wręczenia nagród w Hollywood, ze względu na "obawy dotyczące jej wyników w zakresie różnorodności i przejrzystości".

Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, jest krytykowane z powodu zarzutów o rasizm, seksizm, zastraszanie i korupcję. Mimo to poinformowano, że zwycięzcy dorocznych nagród filmowych i telewizyjnych zostaną ogłoszeni 9 stycznia.

Nie podano żadnych szczegółów dotyczących tego, jak zostaną ogłoszone nagrody, ani czy odbędzie się jakakolwiek fizyczna ceremonia.

Netflix i Amazon Studios powiedziały, że nie będą współpracować z HFPA, dopóki w jej szeregach nie zostaną wprowadzone bardziej „znaczące” reformy.

Kontrowersje wynikały z raportu z lutego, że HFPA nie ma w swoich szeregach czarnoskórych członków, chociaż niezadowolenie z grupy tliło się w Hollywood od lat.

 

Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo