Sytuacja na granicy staje się coraz bardziej napięta. Migranci forsują ogrodzenie metalowymi pałkami [WIDEO]

Każdego dnia docierają do nas sygnały potwierdzające, jak bardzo napięta jest sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. W ostatnich tygodniach widzieliśmy już, jak białoruskie służby instruują uchodźców, gdzie przekroczyć granicę bądź nakazują pozować dzieciom na potrzeby propagandowych zdjęć. Najbardziej dobitnym dowodem potwierdzającym, że Alaksandr Łukaszenka prowadzi przeciwko naszemu krajowi wojnę hybrydową, było oddanie przez białoruskie służby strzałów w stronę polskich funkcjonariuszy. Teraz do internetu wyciekło nagranie, na którym widać, jak imigranci próbują sforsować polsko-białoruską granicę za pomocą metalowych pałek. Prezentujemy je poniżej.

Nielegalni imigranci forsują granicę
Twitter

Szokujące nagranie. Imigranci forsują ogrodzenie na polsko-białoruskiej granicy

Na poniższym materiale wideo widać, jak grupa mężczyzn pochodzenia arabskiego przy użyciu metalowych pałek próbuje zniszczyć ogrodzenie na polsko-białoruskiej granicy. Z ich okrzyków ("Germany") można wywnioskować, że docelowo chcieliby oni dostać się na terytorium Niemiec. 

Warto zaznaczyć, że po drugiej stronie płotu znajdowali się wówczas polscy funkcjonariusze Straży Granicznej gotowi do podjęcia stosownych działań, gdyby zaszła taka potrzeba. To nie pierwsza tego typu sytuacja. O podobnych prowokacjach w ciągu ostatnich tygodni informowaliśmy na łamach portalu Niezalezna.pl wielokrotnie. 

Napór fizycznej agresji ze strony imigrantów przebywających na polsko-białoruskiej granicy jest coraz większy. Właśnie dlatego Sejm uchwalił ustawę o budowie zapory, która ma być wyposażona m.in. w czujniki termowizyjne oraz detekcji ruchu.

Coraz więcej prób nielegalnego przekroczenia granicy 

Straż Graniczna poinformowała dziś, że minionej doby na granicy Polski i Białorusi odnotowano 592 próby jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze zatrzymali jednego obywatela Iraku. Pozostałym próbom udało się zapobiec. 

Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w piątek 10 osób - dwóch obywateli Turcji, dwóch Rumunii, dwóch obywateli Niemiec, obywatela Gruzji, Bułgarii, Tunezji i Mołdawii.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła ponad 18 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 7 tys. miało miejsce w październiku.

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl, PAP

#Polska

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo