Lichocka: "Media publiczne są silne. To symbol dobrych rządów na polskim rynku medialnym"

"Media publiczne są silne. To jest symbol dobrych rządów na polskim rynku medialnym" - powiedziała Joanna Lichocka, posłanka PiS oraz członek Rady Mediów Narodowych w trakcie uroczystości z okazji pierwszej rocznicy nadawania Polskiego Radia Kierowców.

Joanna Lichocka
foto: Agnieszka Kołodziejczyk

"Media publiczne są silne" 

Składając życzenia z okazji pierwszych urodzin Polskiego Radia Kierowców posłanka zaznaczyła, że nie byłoby sukcesu Polskiego Radia, nie byłoby kolejnych anten gdyby nie decyzja polityczna w 2015 roku, ocalenia mediów publicznych przed złymi rządami. Dodała, że czuje się bardzo usatysfakcjonowana, że będąc w Radzie Mediów Narodowych również przyczyniała się, podobnie jak obecni na uroczystości premier Mateusz Morawiecki oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, do takiej decyzji.

"Media publiczne są silne, silnie finansowane. Tak ma być. To jest dobro, to jest symbol dobrych rządów na polskim rynku medialnym" - podkreśliła w sobotę Lichocka.

Przypomniała, że to poprzedni rządzący chcieli zniszczyć media publiczne.

"Nie dawali pieniędzy, nawoływali żeby nie płacić abonamentu, mówili, że to wszystko trzeba +zaorać+, sprzedać, sprywatyzować. Zrobić biznes" - wyliczała posłanka PiS.

Rozwój Polskiego Radia 

Wskazała też, że to decyzja prezes Polskiego Radia uruchomiła proces, że takie anteny jak Polskie Radio Kierowców mogą istnieć i być w pakiecie oferty mediów publicznych.

"Polskie Radio pod rządami pani prezes Agnieszki Kamińskiej pokazuje, że ta misja mediów publicznych zapisana w ustawach jest realizowana w sposób wzorcowy" - powiedziała Lichocka.

"To wielka rzecz, że w tak krótkim czasie udało się zrobić tak profesjonalną antenę słuchaną przez kierowców w Polsce" - dodała.

Posłanka zaznaczyła, że sama też jest wierna słuchaczką obchodzącego urodziny Polskiego Radia Kierowców.

"Chciałam państwu pogratulować za szybkość reakcji, rzetelną informację i świetną muzykę" - mówiła posłanka.

Jak dodała, ważna jest również wartość edukacyjna jaką promuje rozgłośnia. Wymieniła tu m.in. informacje na temat przepisów ruchu drogowego bezpieczeństwa i rozsądku na drodze. "To jest też bardzo ważne, nie zapominajmy o tym" - podkreśliła.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Polska

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo