„Musimy pokazać, jakiej Unii chcemy”. Konferencja w Budapeszcie zakończona wspólną deklaracją

To nie Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. To Unia odwróciła się w pewnym momencie od swoich wartości. Naszym obowiązkiem jest tworzenie i wskazywanie takiego projektu, w którym zmieszczą się wszystkie państwa demokratyczne. Taki projekt, w którym zmieszczą się Ukraina, Gruzja, Mołdawia - wzywał na międzynarodowej konferencji "Przyszłość Europy. Nic o nas bez nas" w Budapeszcie redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.

niezalezna.pl

Po piątkowych panelach podczas konferencji „Przyszłość Europy. Nic o nas bez nas”, w sobotni ranek prelegenci wspólnie złożyli podpisy pod deklaracją końcową.

- Dziękuję za głos Wielkiej Brytanii. Zawsze byliście partnerem Polski w walce o kształt Unii Europejskiej. Powinniśmy podążać do przyszłości wspólnej z Wielką Brytanią. To nie Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. To Unia odwróciła się w pewnym momencie od swoich wartości. Naszym obowiązkiem jest tworzenie i wskazywanie takiego projektu, w którym zmieszczą się wszystkie państwa demokratyczne. Taki projekt, w którym zmieszczą się Ukraina, Gruzja, Mołdawia - mówił Sakiewicz.

- Zbyt droga Unia jest zawsze niebezpieczna, bo daje wielką władzą do tego, by narzucać narodom wolę. Musimy zredukować Unię do takiego poziomu, że umówimy się w pewnych sprawach, a pieniądze będziemy wydawać sami

- tłumaczył dalej.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” nawiązał też do apelu ustępującej kanclerz Angeli Merkel, która wezwała do zakończenia konfrontacji i rozpoczęcia dialogu z polskim rządem.

- Ten nacisk ma sens, wspólne działanie ma sens. Musimy pokazać, jakiej Unii chcemy. Wiele środowisk nie rozumie, że chcemy Unii, która będzie odporna na kryzysy, zakręty

- zakończył.

Treść deklaracji w języku angielskim poniżej:

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#świat

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo