Jarosław Kaczyński: Polexit to fake news. To pomysł opozycji na zwiększenie jej poparcia

Polexit to fake news, pomysł opozycji na zwiększenie jej poparcia społecznego - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości dodał: "jestem przeciwko polexitowi, ale jestem za tym, żeby Polska była państwem suwerennym"

Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego politycy opozycji zaczęli powtarzać hasło "polexit", które pojawia się co 2-3 miesiące.

W niedzielę na placu Zamkowym w Warszawie odbyła się manifestacja zwołana przez lidera PO Donalda Tuska w reakcji na czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niezgodności z konstytucją niektórych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

O kwestię podnoszoną przez opozycję pytany był dziś Jarosław Kaczyński.

Polexit jest fake newsem, pomysłem opozycji na zwiększenie poparcia społecznego, na integrację ich zaplecza. Ja jestem przeciwko wyjściu Polski z Unii Europejskiej, ale jestem też za tym, aby Polska była państwem suwerennym

– powiedział w RMF FM prezes PiS.

Podkreślił, że sam jest bardzo przeciwny „polexitowi”. „Zresztą przeciwko temu jest 90 proc. społeczeństwa” – podał.

Zapewniam państwa, że nie ma żadnego planu polexitu

– mówił.

Polska w interesie własnym, ale także w interesie Europy, musi pozostać państwem suwerennym, gdzie Konstytucja jest najwyższym prawem. Nie damy się szantażować czy przekupywać. Wiemy, jakie mamy prawa, jakie są traktaty

– podał.

Dopytany o obecność Polski w Unii powiedział: „Nikt przytomny w polityce, poza jakimś marginesem, nie chce tego zmieniać”.

 


Źródło: niezalezna.pl, RMF FM, twitter.com,

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo