GDDKiA: inwestycje za 25 mln zł w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zrealizowała już osiem zadań w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Ich wartość wynosi ponad 25 milionów złotych - informuje rzecznik GDDKiA Szymon Piechowiak.

Zdjęcie ilustracyjne
Pixabay.com, autor: kalhh

"Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej nabiera tempa. Mimo tego, że jest to bardzo +młody+ Program, już widać jego pierwsze efekty (8 zadań o wartości 25,5 mln zł). Tylko w tym roku zrealizowanych zostanie blisko 700 zadań na kwotę 400 mln zł" - powiedział rzecznik.

Przypomniał, że program ten został rozpisany do 2024 r. Obejmuje on ok. 12 tys. zadań, które zostały ujęte w ponad 1100 inwestycji.

"Spośród tych 1100 inwestycji posiadamy już ponad 220 uzgodnionych przez ministra infrastruktury Programów Inwestycji, a to pozwala nam ogłaszać przetargi na prace przygotowawcze i realizację" - dodał.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej został przyjęty przez Radę Ministrów pod koniec lutego tego roku. Łącznie na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg krajowych w ramach tego programu zostanie przeznaczone 2,5 mld zł.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#polska

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo