Bezpodstawne oskarżenia o rasizm zostaną ukarane? PZPN podjął działania w sprawie Kamila Glika

Prezes PZPN Cezary Kulesza zapowiedział podjęcie działań po tym jak Anglicy bezpodstawnie oskarżyli o rasizm reprezentanta Polski Kamila Glika.

PZPN chce kary dla Anglików, którzy bezpodstawnie oskarżyli Kamila Glika
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Wrześniowy mecz eliminacji mistrzostw świata pomiędzy Polską i Anglią zakończył się remisem 1:1 i oskarżeniami ze strony wicemistrzów Europy. Podopieczni Garetha Southgate'a mieli pretensje o zachowanie Kamila Glika. Obrońca Biało-czerwonych pod koniec pierwszej połowy miał scysję z czarnoskórym piłkarzem gości - Kyle'm Walkerem.

Anglicy oskarżyli Glika o rasizm i "machina" ruszyła. Sprawę chętnie komentowały media, a kibice z Wysp przesyłali małżonce piłkarza wulgarne wiadomości. Po miesiącu śledztwa UEFA ogłosiła, że brak jest podstaw do ukarania polskiego piłkarza.

Zgodnie z naszym stanowiskiem wyrażanym od samego początku FIFA nie znalazła podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego względem Kamila Glika po absurdalnych oskarżeniach ze strony angielskiej federacji. Sprawa, przynajmniej na gruncie FIFA, została zamknięta

- poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

PZPN domaga się kary za bezpodstawne oskarżenia

Strona polska nie zamierza jednak pozostawić bezpodstawnych oskarżeń bez konsekwencji. Prezes PZPN zapowiedział wystąpienie do FIFA z wnioskiem o ukaranie odpowiedzialnych Anglików.

Podjąłem decyzję, że PZPN wystąpi do FIFA z wnioskiem o ukaranie osób, które bezpodstawnie oskarżyły Kamila Glika o zachowania rasistowskie podczas meczu z Anglią. Od początku byłem przekonany, że te zarzuty są całkowicie niesłuszne, dlatego podejmiemy oficjalną interwencję

- napisał na Twitterze Cezary Kulesza.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Kamil Glik #piłka nożna #rasizm

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo