​Powyborczy pat

  

Wyniki sondaży poparcia partii politycznych przyjmuję z dużą ostrożnością i przestrzegam przed euforią z nimi związaną. Jednocześnie obserwacja nastrojów społecznych czy to w rozmowach, czy w internecie sugeruje, że zmiana jest chyba jeszcze głębsza, niż pokazują sondaże. Niechęć do rządzących jest coraz mocniejsza i przypuszczalnie będzie się pogłębiała. Nie można wykluczyć, że w tej sytuacji po przyszłych wyborach parlamentarnych PiS będzie mógł sprawować władzę samodzielnie. Jednak wyniki badań opinii czynią tę sytuację mało prawdopodobną. Rysują raczej wizję pata powyborczego, w którym zwycięski PiS nie zdoła utworzyć rządu i powstanie koalicja PO-SLD. Polakom należy zadać pytanie, czy rzeczywiście pragną takiego rozwiązania? Czy istotnie chcą, żeby nic się nie zmieniło?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts