Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent Biden: Putin nas nie zastraszy; będziemy wspierać Ukrainę i jesteśmy w pełni gotowi do obrony każdego centymetra terytorium NATO • • • Prezydent Biden: uszkodzenie gazociągów Nord Stream było celowym aktem sabotażu; nie wierzcie w to, co mówi Putin • • •

Stefan Majewski wraca do Cracovii. Będzie nowym dyrektorem sportowym

Stefan Majewski został nowy dyrektorem sportowym występującej w PKO BP Ekstraklasie Cracovii. Wcześniej był m.in. trenerem "Pasów", a ostatnio pełnił podobną funkcję w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Stefan Majewski został dyrektorem sportowym Cracovii
fot. cracovia.pl

65-letni Stefan Majewski to były reprezentant Polski (40 występów), medalista mistrzostw świata z 1982 roku. W Cracovii pracował w latach 2006-08. W sezonie 2006/07 prowadzona przez niego drużyna wywalczyła czwarte miejsce w ekstraklasie. Majewski był także tymczasowym trenerem reprezentacji Polski (dwa mecze), prowadził kadrę U21, a przez ostatnie dziewięć lat pracował w PZPN.

Cracovia była mi bliska, miałem możliwość pracować tutaj jako trener, a teraz będę mógł się podzielić swoim doświadczeniem. Moje obowiązki są zapisane w umowie. Będę współpracował z pierwszym trenerem i wszystkim szkoleniowcami zatrudnionymi w klubie. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie poprawić jakość szkolenia

– powiedział Majewski, dodając, że po wybudowaniu nowoczesnego ośrodka treningowe w Rącznej warunki pracy są nieporównywalne do tych, jakie były wcześniej.

Majewski wsparciem dla Probierza

Zatrudnienie Majewskiego będzie wsparciem dla trenera Michała Probierza, który jest jednocześnie wiceprezesem klubu i de facto wypełniał obowiązki przynależne dyrektorowi sportowemu. Cracovia, która zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli, w niedzielę zmierzy się na swoim stadionie z Wartą Poznań i będzie zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Probierz przyznał, że w takich meczach drużyna musi potwierdzać swoją jakość. "Pasy" ostatnio grają widowiskowo – wygrały 4:2 z Piastem w Gliwicach, a w poprzedniej kolejce zremisowały 3:3 ze Stalą Mielec.

Rzeczywiście mamy trochę problemów w obronie, ale cieszy to, ze zdobywamy dużo bramek. Liczę, że przyjdzie dużo kibiców, bo tworzymy ostatnio ciekawe widowiska

– stwierdził Probierz, dodając że kilku piłkarzy ma problemy zdrowotne i decyzja o tym czy zagrają zapadnie w dniu meczu.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Stefan Majewski #Cracovia #piłka nożna #PKO BP Ekstraklasa

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo