Maciej Małecki przejmuje nadzór nad spółkami górniczymi i paliwowymi

Artur Soboń przestał sprawować nadzór nad sektorem górnictwa i paliw. Jak czytamy w zarządzeniu ministra aktywów państwowych, jego obowiązki przejmuje Maciej Małecki.

Maciej Małecki
GOV.pl

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki przejął nadzór nad sektorami: górnictwa i paliw - wynika z treści zarządzenia ministra aktywów państwowych.

Wcześniej sektory te były nadzorowane przez wiceministra Artura Sobonia, który przed tygodniem został mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Jak czytamy w Dzienniku Urzędowym ministra aktywów państwowych, wiceminister Małecki realizuje m.in. zadania "wynikające z przyjętej przez Radę Ministrów polityki gospodarczej wobec sektora górnictwa węgla kamiennego oraz zadania związane z górnictwem węgla brunatnego, przemysłem koksowniczym oraz przemysłem surowców nieenergetycznych".

Wśród podmiotów podlegających Małeckiemu są takie spółki, jak Grupa Lotos, PKN Orlen, Jastrzębska Spółka Węglowa, KGHM Polska Miedź, PGE, PGNiG, Węglokoks.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo