Prezydent Łotwy zakaził się koronawirusem

Prezydent Łotwy Egils Levits ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie - poinformowało dziś biuro głowy państwa łotewskiego. Zasugerowano, aby na kwarantannę udał się też prezydent Finlandii Sauli Niinisto, z którym Levits jadł śniadanie poprzedniego dnia.

Ilmārs Znotiņš president.lv

Infekcję u prezydenta Łotwy wykryto w czasie rutynowego testu po jego wizycie w Szwecji w środę i udziale w Międzynarodowym Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu.

Levits będzie pracował zdalnie, a zaplanowane wcześniej jego spotkania i wizyty zostały anulowane, w tym rozmowy z rumuńskim prezydentem Klausem Iohannisem i podróż do Kosowa i Macedonii Północnej.

Prezydent Łotwy był zaszczepiony w kwietniu drugą dawką szczepionki przeciwko Covid-19 firmy AstraZeneca - powiedział agencji BNS rzecznik Levitsa.

W czwartek władze Łotwy potwierdziły 2408 nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby; zmarło w tym czasie 21 osób, u których zdiagnozowano Covid-19. Zaszczepionych zostało dotychczas jedynie 52 proc. dorosłych Łotyszów, znacznie poniżej unijnej średniej wynoszącej 75 proc.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo