Trzech nastolatków skakało po dachu karetki pogotowia

Trzech nastolatków, w tym 16-latek, skakało po dachu karetki pogotowia, gdy medycy byli u pacjenta w jednej z miejscowości powiatu chojnickiego. 18-latek i jego o rok młodszy kolega usłyszeli zarzut zniszczenia mienia. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym – podała w czwartek pomorska policja.

pixabay

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę ok. godz. 22.00 w jednej z miejscowości powiatu chojnickiego (Pomorskie).

Z ustaleń policji wynikało, że trzech młodych mężczyzn skakało po dachu karetki pogotowia, gdy medycy byli z wizytą u pacjenta. Zniszczenia w mieniu oszacowano na blisko 40 tys. zł.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze komisariatu w Czersku. Rozpytywali potencjalnych świadków, weryfikowali informacje, które do nich docierały, a w lokalnych mediach pojawił się komunikat o poszukiwaniach sprawców wandalizmu.

Pomorska policja podała w czwartek, że poszukiwani sami zgłosili się na komisariat. To trzech młodych mężczyzn z gmin Czersk i Chojnice w wieku od 16 do 18 lat.

18-latek i jego o rok młodszy kolega usłyszeli zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. "16-latek jako nieletni sprawca czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym" – przekazały służby prasowe pomorskiej policji.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo