Zarzut usiłowania zabójstwa policjanta

Zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji usłyszał 33-latek, który w ub. tygodniu w podpoznańskiej Dąbrówce podczas próby zatrzymania potrącił jednego z policjantów; funkcjonariusze oddali strzały w kierunku uciekającego.

pixabay

O przedstawieniu zarzutów 33-latkowi poinformował w czwartek portal tvn24.pl.

Zastępca prokuratora rejonowego Poznań-Grunwald Piotr Kotlarski cytowany przez portal wskazał, że 33-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza policji. "Dominik Z. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień" – podkreślił prokurator. Zapowiedział też wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Do zdarzenia doszło w środę, 6 października. Jak tłumaczyła wówczas podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, przed godz. 17 w podpoznańskiej Dąbrówce funkcjonariusze kryminalni próbowali zatrzymać złodzieja samochodu, który we wtorek w nocy ukradł auto na terenie Poznania.

"Policjanci podjęli próbę zatrzymania podejrzewanego o kradzież mężczyzny. Na widok funkcjonariuszy ruszył autem w ich kierunku i w efekcie potrącił jednego z nich. Policjanci użyli broni, oddali strzały w kierunku pojazdu, mimo to auto odjechało"

– opisała.

Ranny funkcjonariusz został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Liszczyńska podała, że jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Około 30 minut po zdarzeniu w podpoznańskim Luboniu policjanci znaleźli porzucony samochód, którym uciekający mężczyzna potrącił funkcjonariusza. "Około godz. 18 otrzymaliśmy informację z jednego z poznańskich szpitali, że do placówki trafił mężczyzna z ranami postrzałowymi" – powiedziała policjantka.

Mężczyzna nadal przebywa w szpitalu.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo