Rzucił koktajlem Mołotowa w pracownika restauracji

41-latek rzucił koktajlem Mołotowa w kierunku jednego z pracowników restauracji i strzelił z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną w innego. Sprawcy, który omal nie doprowadził do pożaru, może grozić do 10 lat więzienia.

pixabay

O zdarzeniu, do którego doszło w środę po godzinie 20 w jednej z jeleniogórskich restauracji, poinformował w czwartek podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Sprawca wszedł z koktajlem Mołotowa na zaplecze lokalu i podpalonym rzucił w kierunku jednego z pracowników. "Spowodowało to zapalenie się jego odzieży oraz znajdujących się tam artykułów. Mężczyzna następnie z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną oddał strzał do innego pracownika, po czym do siebie" – przekazał policjant. W chwili zdarzenia w lokalu przebywało kilkanaście osób.

Napastnika obezwładnili pracownicy restauracji i przekazali policjantom.

Jabłoński dodał, że poszkodowane osoby nie odniosły poważnych obrażeń. Sprawca po udzieleniu mu pomocy medycznej został umieszczony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 0,5 promila.

"Za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia” – powiedział policjant.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo