Cykl koncertów Pawła Piekarczyka w USA i Kanadzie. Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań z dotychczas rzadko odwiedzanymi środowiskami polonijnymi w Kanadzie i USA. Bard Strefy Wolnego Słowa Paweł Piekarczyk, odwiedzi klubowiczów mieszkających poza dużymi polonijnymi ośrodkami, jak m.in. Chicago, Toronto, Nowy Jork, Nowy Meksyk, Los Angeles.

niezalezna.pl

Projekt nawiązuje do starej, szlacheckiej tradycji wędrownych teatrów domowych (jednym z bardów wpisujących się w tę tradycję był Franciszek Karpiński), kontynuowanej pod zaborami, okupacjami i podczas Stanu Wojennego. Spotkania w niewielkich grupach osób są szczególnie uzasadnione wobec mocno rozproszonej terytorialnie Polonii w Kanadzie i USA.

Podczas tych spotkań odbędą się koncerty piosenek i pieśni, poświęconych polskiej historii i jej bohaterom, w wykonaniu barda Pawła Piekarczyka.

Odbędą się spotkania i dyskusje również po angielsku, a na wykonywanych koncertach po polsku będą wyświetlane ilustracyjne filmiki do piosenek, wraz z napisami po angielsku.

Transmisję na żywo z koncertów będzie można obejrzeć na stronie www.klubygazetypolskiej.pl oraz na profilu na Facebook-u.

Spotkania odbędą się zgodnie z panującymi aktualnie obostrzeniami dotyczącymi COVID-19.

Projekt jest kontynuacją i rozwinięciem podobnych działań prowadzonych od lat w środowiskach amerykańskich i kanadyjskich Klubów "Gazety Polskiej". Spotkania będą organizowane również w innych środowiskach polonijnych.

Terminy spotkań i  koncertów na bieżąco będą zamieszczane na stronie www.klubygazetypolskiej.pl

A już dziś, 14.10, spotkanie w Clearwater (Floryda) o godzinie 2pm, 20:00 polskiego czasu, Polskie Centrum im. Jana Pawła II.

 


Źródło: niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo