Jarosław Wróbel odpowiada na medialne zarzuty. "Nigdy nie nadużyłem uprawnień"

W środę portal Wirtualna Polska podał, że PGNiG złożyło zawiadomienie do prokuratury o rzekomych nadużyciach ze strony byłego prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosława Wróbla. "Nigdy nie nadużyłem uprawnień oraz nigdy nie zaniedbałem powierzonych mi obowiązków" – odpowiada wiceprezes Grupy Lotos.

Piotr Galant/Gazeta Polska

Według informacji przekazanej przez Wirtualną Polskę, PGNiG złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia licznych przestępstw przez obecnego wiceprezesa Grupy Lotos Jarosława Wróbla. Dokument miał wpłynąć 22 września do Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Portal poinformował, iż PGNiG szczegółowo opisało działania Jarosława Wróbla w latach 2016-2018, czyli w okresie, gdy był prezesem Polskiej Spółki Gazownictwa. Spółka miała stwierdzić, że Wróbel wielokrotnie nadużył udzielonych mu uprawnień oraz nie dopełnił ciążących obowiązków, a rezultacie wyrządził spółce szkodę majątkową.

Wiceprezes Jarosław Wróbel odniósł się do tych doniesień:

"Pragnę stanowczo oświadczyć, że do dnia dzisiejszego nie zostałem przez jakiekolwiek instytucje poinformowany o złożeniu zawiadomienia do prokuratury w jakiejkolwiek sprawie dotyczącej mojej osoby, a tym bardziej w sprawie opisanej przez Wirtualna Polskę"

– podkreśla w oświadczeniu.

Wiceprezes Grupy Lotos stwierdził również, że treść artykułu WP traktuje jako doniesienia medialne, polegające na próbie manipulacji informacjami mającymi na celu zdyskredytowanie jego osoby. Ponadto, zaznacza, że sytuacja miała miejsce w przededniu zwołanego na dzień 14 października 2021 roku Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupy Lotos, które ma zająć się kwestiami fuzji z Orlenem.

Pełna treść oświadczenia Jarosława Wróbla:

1. Moje decyzje podejmowane w PSG w żaden sposób nie zagroziły bezpieczeństwu informatycznemu i gospodarczemu spółki, a wręcz przeciwnie – przyczyniły się do skutecznego i efektywnego przeprowadzenia procesu głębokiej restrukturyzacji organizacyjnej, procesowej oraz funkcjonalnej spółki.  

2. Nigdy nie nadużyłem uprawnień oraz nigdy nie zaniedbałem powierzonych mi obowiązków.  

3. Wszystkie moje działania były logiczne i podporządkowane interesom PSG, Grupy Kapitałowej PGNiG oraz bezpieczeństwu Państwa. Autor artykułu skrzętnie przemilczał fakt, że podjęte przeze mnie, oraz zarząd podczas mojej kadencji, działania doprowadziły do wykrycia szeregu nieprawidłowości w różnych obszarach funkcjonowania spółki, w tym w obszarach IT w PSG i Grupie Kapitałowej PGNiG. Skutkiem realizowanych przeze mnie działań było skierowanie informacji oraz zawiadomień w tych sprawach do CBA, ABW oraz prokuratury w latach 2017 i 2020.  

4. Ponadto oświadczam, że szczegółowe stanowisko w tej sprawie będę mógł zająć dopiero po umożliwieniu mi zapoznania się z ewentualną treścią dokumentów, o których informuje portal Wirtualna Polska.

 

Źródło: niezalezna.pl

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo