USA: rekord zgonów przez narkotyki

Stany Zjednoczone odnotowały rekordową liczbę 96 tys. zgonów rocznie spowodowanych przedawkowaniem narkotyków – poinformował dziś portal Axios. To już kolejny rekord negatywnych zjawisk w USA w tym roku.

flickr

Dane Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zebrane do marca br. pokazują 30-procentowy wzrost śmiertelnych w skutkach przypadków przedawkowania. 

Trend jest wysoce niepokojący, a najgorsze statystyki zbiegają się w czasie z rozkwitem pandemii Covid-19 i lockdownem, kiedy Amerykanie zasadniczo zmienili swoje codzienne funkcjonowanie. 

Największy, sięgający ponad 85 proc. wzrost liczby zgonów po zażyciu narkotyków odnotowano w północno-wschodnim stanie Vermont. Jedynie w trzech stanach nie zaobserwowano wzmożonej śmiertelności wskutek działania narkotyków.

„Ważne, by pamiętać, że za tymi przerażającymi liczbami stoją rodziny i przyjaciele, którzy opłakują stratę bliskich”

– powiedziała stacji CNN Regina LaBelle kierująca Biurem Krajowej Polityki Kontroli Narkotyków. 

Najpierw broń, teraz narkotyki

W ciągu ostatnich dni, pojawiła się również informacja o rekordowej liczbie broni skonfiskowanej na lotniskach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Szef TSA David Peskoske, poinformował telewizję CCN, że jest to ogromny problem na skalę całego kraju. Jak dodał, rekordowa liczba konfiskat na lotniskach "odzwierciedla to, co dzieje się w kraju", gdzie rośnie sprzedaż broni.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo