Para prezydencka: Życzymy licznych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nauczycielskiej misji

Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków. Życzymy licznych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nauczycielskiej misji – takie życzenia do nauczycieli oraz pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

Para prezydencka
Grzegorz Jakubowski/KPRP

W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Z tej okazji para prezydencka skierowała do wszystkich nauczycieli i pracowników polskiej oświaty gratulacje oraz najlepsze życzenia.

"Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania i wspierania rozwoju milionów młodych Polaków. W tę szczególną służbę angażują państwo swoją wiedzę, doświadczenie, umiejętności, a przede wszystkim gorące i troskliwe serca, otwarte na potrzeby uczniów. Dziękujemy za to, że towarzyszą im państwo w drodze do dorosłego życia, inspirują ich do nauki i aktywności społecznej, a w przyszłości – także obywatelskiej"

– podkreśliła para prezydencka.

Słowa uznania

Prezydent Duda wraz z pierwszą damą zaznaczyli, że "ilekroć odwiedzają szkoły, są pod wrażeniem entuzjazmu i nadzwyczajnych wysiłków, jakie podejmuje środowisko pedagogiczne na rzecz dzieci i młodzieży". Według nich, "rola, którą odgrywają nauczyciele, dalece wykracza bowiem poza samo przekazywanie wiedzy".

"Bardzo często są państwo wzorami dla uczniów i przewodnikami na ścieżkach poszukiwania własnej tożsamości, rozwijania talentów i zainteresowań, budowania dojrzałej osobowości. Swoim przykładem zachęcają ich państwo do podejmowania działań zarówno wśród rówieśników i razem z nimi, jak i w szerszym wymiarze społeczności lokalnej. Uważamy to za bardzo cenne, bo młodzi ludzie zawsze potrzebują autorytetów w swoim bliskim otoczeniu – i niejednokrotnie znajdują je właśnie w szkole, za co jesteśmy państwu ogromnie wdzięczni"

– zaznaczyli.

Para prezydencka wyraziła też radość z tego, że w obecnym roku szkolnym edukacja znów może odbywać się w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

"Poprzednie kilkanaście miesięcy w znacznej części upłynęło pod znakiem obostrzeń sanitarnych i nauki zdalnej bądź hybrydowej. Ta nieznana wcześniej sytuacja przyniosła wiele problemów i uciążliwości, ale też szans i pozytywnych impulsów. Przez ten czas praktyczne umiejętności informatyczne kadry pedagogicznej i grona uczniowskiego wzrosły wręcz skokowo, zwiększyła się dostępność komputerów i internetu. Z drugiej strony, ujawniły się nieuniknione słabości kształcenia w oderwaniu od bezpośredniego kontaktu nauczyciel – uczeń, a długotrwałe ograniczenie relacji ze środowiskiem nie sprzyjało dobrej kondycji psychofizycznej ani dorosłych, ani dzieci i młodzieży"

– podkreśliła para prezydencka.

Zwracając się do nauczycieli, prezydent Duda i pierwsza dama podziękowali za "podjęcie tego wielkiego wyzwania".

"Z ulgą przyjmujemy jednocześnie zapowiedzi rządu, że uczniowie i nauczyciele już na stałe wrócili do szkół. To dobra, radosna wiadomość dla całej społeczności oświatowej w tym wyjątkowym dniu"

– dodali.

"Raz jeszcze gratulując z okazji dzisiejszego święta, życzymy Państwu licznych sukcesów oraz satysfakcji z pełnienia nauczycielskiej misji. Niech to będzie dobry czas powrotu do normalnego rytmu i warunków kształcenia. Niech przyniesie wiele życzliwości i wzajemnej uwagi. I niech zaowocuje osiągnięciem dobrych wyników końcowych"

– napisali.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

#Dzień Edukacji Narodowej #Para prezydencka

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo