Minister finansów o budżecie 2022 rok: Deficyt będzie niższy niż 3 procent

Deficyt w 2022 r. będzie niższy niż 3 proc. PKB, co pokazuje, że rozpoczynamy konsolidację finansów publicznych bez szkody dla wydatków publicznych, społecznych i inwestycyjnych - zapewnił dziś w Sejmie minister finansów Tadeusz Kościński.

Tadeusz Kościński
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

Przedstawiając projekt budżetu na 2022 r. w czwartek w Sejmie minister finansów Tadeusz Kościński podkreślił, że "mimo stosowania proinwestycyjnej i aktywnej polityki budżetowej, pomagającej wyjść nam z kryzysu, już w roku 2022 będziemy spełniać reguły konwergencji określone przez zasady z Maastricht".

"Nasz deficyt, ten najpełniejszy, obejmujący wszystkie wydatki, stosowany przez Komisję Europejską będzie niższy niż 3 proc. To pokazuje, że rozpoczynamy konsolidację finansów publicznych bez szkody dla wydatków publicznych, społecznych i inwestycyjnych"

- opisywał.

Kościński stwierdził również, że prowadzenie polityki budżetowej, która wspiera wzrost gospodarczy to szansa na szybszy rozwój Polski.

"W budżecie na 2022 r. zapewniamy środki na działania proinwestycyjne, konieczne dla dalszego pobudzenia gospodarki oraz na kluczowe programy społeczne dla Polek i Polaków"

- podkreślił

 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo