Straż Graniczna informuje o kolejnych próbach nielegalnych migracji

W środę strażnicy graniczni odnotowali 482 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 8 nielegalnych imigrantów - poinformowała dziś Straż Graniczna. Oprócz tego, liczba zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym stale się powiększa.

strazgraniczna.pl

"W środę 13.10 na granicy Polski i Białorusi odnotowano 482 prób jej przekroczenia. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, pozostałym próbom zapobieżono" - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

Wśród 8 zatrzymanych imigrantów 6 osób to obywatele Iraku, a 2 osoby to obywatele Iranu - doprecyzowała SG.

Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali wczoraj 5 cudzoziemców: 2 obywateli Gruzji, obywatela Ukrainy, obywatela Syrii i obywatela Iraku.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła 18,3 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. miało miejsce w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni.

Próby migracji to nie wszystko...

Rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska przekazała w czwartek Polskiej Agencji Prasowej, że od początku obowiązywania stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią wydano 1043 pozwolenia na wjazd do strefy nim objętej.

Na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej do tej pory wydano 910 pozwoleń, natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – 133.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 18 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6,7 tys. prób miało miejsce w październiku. 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap.pl

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo